Яку спеціальність обрати та які бали потрібно мати, щоб потрапити на бюджет? З якими ІТ-компаніями співпрацюють українські університети? Щоб дізнатися більше про ІТ-освіту в Україні, ми звернулися до 20 найбільших українських ІТ-вишів з рейтингу DOU. Ділимося інформацією від університетів, які погодилися надати дані про навчання майбутніх айтівців. За підрахунками редакції ІТ-спільноти DOU, вступники з найвищими балами традиційно обирають Український католицький університет, де середньозважений конкурсний бал першокурсників — 188, а мінімальний бал зарахованих — 178. Високі результати й у вступників на айті в Києво-Могилянській академії (189 балів) та Київській школі економіки (179 балів).
У ХНУРЕ є сучасна матеріально-технічна база для навчання і досліджень, в яких інженерні та інформаційні технології можуть бути інтегровані з іншими дисциплінами. Також можна взяти участь у міждисциплінарних командних проєктах. Вони відбуваються щосеместру п’ятий рік поспіль. Цьогоріч запрошують студентів three та 4 курсів обрати теми з напряму «Теорія та технологія програмування». Найчастіше серед ІТ-спеціальностей трапляються «Комп’ютерні науки», «Інженерія програмного забезпечення» та «Комп’ютерна інженерія».
Топ 10 Українських Університетів, Де Найкраще Навчатися На Іт
Студенти можуть стажуватися в цих ІТ-компаніях та брати участь у міжнародних проєктах. А також проходити тренінги в університетах Швейцарії, Італії, Фінляндії, Австрії, Японії та Німеччини. Понад 120 студентів пройшли стажування і взяли участь у міжнародних проєктах.
За останні роки кількість можливостей для розвитку в сфері інформаційних технологій зростає. В Києві розташований вітчизняний аналог «силіконової долини» під назвою UNIT.Metropolis. Тут є безплатна школа для початківців, а також дослідницькі лабораторії, оснащені за останніми розробками. ІТ-кафедри ХАІ мають спільні освітні й науково-технологічні проєкти з Харківським ІТ-кластером та українськими компаніями Sigma Software, SoftServe, EPAM, NIX, DistributedLab, ІІТ, «Вестрон», «Радій» тощо.
Топ-10 Іт Університетів
Успішні айтівці – це ті, хто володіє як технічними (hard), так і м’якими (soft) навичками. На жаль, більшість українських ЗВО не завжди відповідають вимогам сучасності, тому приватні університети або ІТ-курси можуть стати кращим вибором. 96% компаній по всьому світу хоча б раз зіштовхнулись з кібератаками. А це втрата грошей бізнесу, падіння акцій та штрафні санкції за втрату конфіденційних даних. Освітній сайт Еduсаtіоn.uа підготував топ-10 університетів України, які готують найкращих IT-фахівців.
Наукма
У навчанні гри на гітарі одним із найважливіших завдань викладача є допомога учневі не лише у технічному вдосконаленні, але й у розвитку його власного музичного стилю. Краще складати той вибірковий предмет, ваговий коефіцієнт якого вищий. Це підвищить ваші шанси на вступ в обраний виш. Для IT спеціальностей вищі вагові коефіцієнти здебільшого для фізики, також непоганий показник у іноземних мов. Дивне бажання розглядати лише Берклі )Я Австрію одразу навів як приклад саме з доволі ліберального підходу до іноземних студентів.
- У повсякденному житті майже відсутня практика розмовної англійської (тільки читання і перегляд фільмів).
- Як ефективне виправлення сприяє розвитку музичних навичок та підвищенню впевненості…
- Англійська мова вже давно перестала бути просто «однією з іноземних».
Крім того, вони часто підтримують мережу контактів з роботодавцями та надають можливості працевлаштування. А якщо ти вже навчаєшся у ВНЗ і розумієш, що твій універ не задовольняє твоїх потреб — обирай курс ITEDU. Під час оформлення заявки не забудь де навчатися IT зазначити, що маєш студентський квиток, бо в нас є для тебе знижка.
Переконайтеся, що навчальний заклад пропонує широкий спектр курсів, що відповідають вашим інтересам та меті отримання освіти в галузі інформаційних технологій. Додатково варто звернути увагу на наявність можливості вибору спеціалізації, яка відповідає вашим кар’єрним амбіціям. Якись час тому був зам міністра, який це регулював бюджетом. Тобто виділяв гроші на стипендіальні програми саме технічних спеціалістів.
Україна має кілька відомих університетів та інститутів, які надають програми в галузі інформаційних технологій. При оцінці рейтингів можна звернути увагу на критерії, такі як академічна репутація, якість викладання, наукові досягнення, доступ до сучасних технологій та можливості стажування. ХНЕУ є одним із лідерів у галузі IT-освіти в Харкові.
Харківський університет активно співпрацює з міжнародними організаціями, що дозволяє студентам отримувати міжнародний досвід. Ну тобто важливий не ВНЗ, а конкретно кафедра і конкретно викладацький склад. Є контакти із індустрією, проводиться стажування студентів, ярмарки вакансій тощо. Є в необхідній наявності обладнання і навчальні матеріали та навчання не перерветься по середені курсу, тому що установа пішла з регіону, збанкрутувала таке іньше. Диплом установи визнається за кордоном і не потребує додаткового до навчання для підтвердження.